Warnung Cookies werden auf dieser Website verwendet werden, um die beste Benutzererfahrung anzubieten. Wenn Sie fortfahren, gehen wir davon aus, dass Sie damit einverstanden sind, dass Sie Cookies von dieser Website erhalten. OK

Mozaika - mozaika szklana, mozaika złota

Sposób montażu Mozaiki

Przygotowanie powierzchni pod mozaikę:

powierzchnia powinna być gładka i równa, a mozaika oczyszczona z pyłu oraz kurzu,
temperatura przy kładzeniu mozaiki powinna być dodatnia: od 5 do 30 stopni Celsjusza, do kładzenia mozaiki stosujemy kleje oparte na „białym cemencie” (o jasnej barwie, elastyczne, przeznaczone do układania szklanej mozaiki (Kerakoll-Tenax H40, Sopro-Biała 1, Mapei-Budildfix, Atlas Plus biały),
w przypadku zastosowania innych klejów, należy skonsultować się z ich producentem w celu potwierdzenia właściwego użycia,

mozaikę kładziemy na cienką warstwę kleju, rozprowadzaną grzebieniem o maksymalnej grubości zębów 3,0 mm. Klej musi mieć odpowiednią konsystencję – nie może być ani zbyt gęsty, ani zbyt rzadki. Aby zapobiec wysychaniu, powierzchnia rozprowadzanego kleju pod mozaikę nie powinna być większa niż pod 9 plastrów.


Układanie mozaiki na papierze


Zastosowanie mozaiki z papierem montażowym w połączeniu z fachową siłą wykonawczą, daje bardzo dobre i trwałe efekty w postaci doskonale umocowanych poszczególnych „kostek” mozaiki w zaprawie klejowej.

1. Mozaikę kładziemy papierem na zewnątrz, a częścią chropowatą do ściany, dokładnie rozprowadzając ją gumową packą. Pomiędzy plastrami zachowujemy przestrzeń o szerokości odstępu między kostkami w plastrze.2. Po ułożeniu pewnej części plastrów sprawdzamy, czy klej już związał.


3. Wówczas – za pomocą gąbki – moczymy papier wodą. Po nasiąknięciu papieru, ściągamy go pod jak najmniejszym kątem.


4. Po zdjęciu papieru usuwamy zbędny klej między fugami i – w razie konieczności – robimy poprawki. Następnie pozostawiamy mozaikę do całkowitego wyschnięcia kleju.

Układanie mozaiki na siatce

1. Plastry mozaiki kładziemy na równą powierzchnię i na cienką warstwę kleju, przyduszając gumową packą tak, aby mozaika dokładnie i równo doszła do kleju.2. Następnie usuwamy zbędny klej pomiędzy kostkami, przygotowując powierzchnię do fugowania.

Fugowanie

przed fugowaniem należy zapoznać się z zaleceniami producenta fugi.

fugę rozprowadzamy za pomocą gumowej szpachelki na powierzchni nie większej niż 2 m2 po delikatnym wyschnięciu fugi usuwamy na sucho zbędne jej resztki.


Pinterest
.
.