Co wyróżnia styl Art Deco?

Co wyróżnia styl Art Deco?

Choć trudno w to uwierzyć, styl Art Deco ma już ponadstuletnią historię! Po raz pierwszy pojawił się w latach dwudziestych ubiegłego stulecia, a dokładnie w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Jak sama nazwa wskazuje, styl ten stanowi połączenie miłości do sztuki oraz bogactwa dekoracji. Charakterystyczną cechą wielbicieli stylu Art Deco jest ich umiejętność wydobywania prawdziwego piękna nawet ze zwykłych przedmiotów codziennego użytku.
Po czym rozpoznasz styl Art Deco?

Styl Art Deco posiada kilka cech, które wyróżniają go na tle innych nurtów. Pierwszym z tych wyróżników jest geometria. Styl Art Deco charakteryzuje bogactwo form i kształtów, które możemy zauważyć niemal wszędzie – na ścianach, tkaninach, podłogach oraz meblach i elementach oświetlenia. Choć formy te są niejednokrotnie ostre i wyraziste, śmiało możemy je ze sobą łączyć, tworząc tym samym piękne i nieszablonowe rozwiązania.

Kolejnymi cechami charakterystycznymi dla stylu Art Deco są luksus oraz maksymalizm. Tutaj nie ma miejsca na półśrodki! Meble robią wrażenie dzięki swym okazałym, formatom, tapety przyciągają geometrycznymi wzorami, a elementy dekoracyjne przykuwają spojrzenie już z daleka. 

W ten klimat wspaniale wpisują się również srebrne i złote elementy, dające się zauważyć w zdobieniach i dekoracjach. Zjawiskowo współgrają one z materiałami najwyższej jakości, które także są typowe dla stylu Art Deco. Tutaj nie natkniesz się na bylejakość – każdy element wystroju ma zachwycać, intrygować i oszałamiać swoją elegancją oraz wykończeniem, świadczącym o najwyższej staranności o detale.

W stylu Art Deco można również spotkać kontrastujące elementy, które przyciągają spojrzenia i na długo zapadają w pamięć. To właśnie w tym nurcie formy, kolory i wzory w wyrazisty sposób się uzupełniają i harmonijnie ze sobą współgrają.
Pamiętaj, że jeśli pragniesz rozpocząć swoją przygodę ze stylem Art Deco, ale boisz się przesady i nietrafionych połączeń, eksperci Primavera Home są zawsze gotowi służyć Ci swoją radą i pomocą. Odwiedź nas w Showroomie przy ul. Kłobuckiej 23B w Warszawie, by z pomocą naszych specjalistów swobodnie zestawiać nasze meble i dekoracje tak długo, aż odnajdziesz wymarzoną, perfekcyjną kombinację.

Meble w stylu Art Deco

Styl Art Deco znajduje zastosowanie w różnych pomieszczeniach. Jednym z nich jest jadalnia, która - odpowiednio zaaranżowana - może przywodzić na myśl nawet posiadłość samego Gatsby’ego! Na jakie elementy wystroju warto postawić, decydując się na jadalnię w stylu Art Deco?

Najważniejszym elementem każdej jadalni jest stół. To on odgrywa w tym pomieszczeniu główną rolę i to wokół niego toczy się życie. Chcąc uzyskać luksusowy charakter wnętrza, spójny z wyżej wspominanym stylem, warto wybrać stół glamour Art Deco od Primavera Home, zachwycający błyszczącą podstawą w kształcie litery U. Mebel ten to kwintesencja wyrafinowanego stylu: geometryczna forma w kolorze srebra lub złota stanowi solidną podporę dla zjawiskowego, lśniącego blatu, imitującego marmur. Stół spektakularnie komponuje się z eleganckimi krzesłami, bez których jadalnia nie mogłaby być kompletna! W zależności od charakteru właścicieli, do stylu Art Deco będą pasować zarówno krzesła nowoczesne, jak i te nieco bardziej klasyczne. Znakomitym wyborem ponownie okazują się te dostępne w Primavera Home, przywodzące na myśl luksus i kunsztowność stylu Art Deco.

Ogromny potencjał tkwi również w salonie w stylu Art Deco. W tej aranżacji nie ma miejsca na minimalizm - pełno jest tutaj kontrastów, nasyconych barw oraz elementów, przywodzących na myśl luksus i prawdziwie artystyczne piękno. W tym pomieszczeniu design Art Deco przejawia się w wysokojakościowych tkaninach i materiałach, a także w zastosowaniu metali szlachetnych oraz drogocennych kamieni. Świetnie sprawdzą się również zdobienia, takie jak pikowanie oraz złote lub srebrne detale. Neutralne odcienie idealnie odnajdują się w towarzystwie głębokich, nasyconych barw, wśród których króluje zawsze modna czerń.

Oświetlenie i dodatki w stylu Art Deco

Stylu Art Deco w zjawiskowy sposób dopełnia eleganckie i pełne ekskluzywności oświetlenie. Tutaj nie ma przestrzeni dla prostoty! Stawiamy na maksymalizm, wyrafinowanie i pełen luksus. W styl Art Deco zjawiskowo wkomponują się kryształowe żyrandole i plafony, oferowane przez Primavera Home. Śmiało możemy pozwolić sobie na pełen dekoracyjność, przepych oraz pałacowy styl!

Zadaniem oświetlenia w stylu Art Deco jest nie tylko wzbudzenie zachwytu we wszystkich wokół obecnych, ale również oświetlenie każdego spośród starannie dobranych detali, które stanowią o luksusowym charakterze pomieszczenia. Na jakie dodatki i tekstylia warto się zdecydować, aranżując tak luksusowe wnętrze? Trafionym wyborem okażą się kunsztowne wazony, eleganckie świeczniki, błyszczące tace, dekoracyjne lustra oraz poduszki o nasyconych barwach.

Połączenie wszystkich tych elementów oraz wybór mebli i akcesoriów najwyższej jakości, dostępnych w Primavera Home, to gwarancja osiągnięcia zachwycającego wykończenia wnętrza w stylu Art Deco.

Pinterest
18/06/2024
Komentarze
Ciekawy artykuł
0
0
Reply
Napisz opinię