Jak czyścić meble i elementy oświetlenia?

Jak czyścić meble i elementy oświetlenia?

Zaaranżowanie idealnego wnętrza w stylu glamour to nie lada zadanie! Choć wymaga wiele wysiłku i uwagi, przynosi olbrzymią satysfakcję. Na tym praca nad perfekcyjnym wyglądem pomieszczeń jednak się nie kończy. Aby wybrane przez Ciebie meble mogli latami Ci służyć i zachwycać swym pięknym wyglądem, musisz zadbać o to, by w odpowiedni sposób je czyścić i pielęgnować.

Jak czyścić oświetlenie?

Czyszczenie elementów oświetlenia wymaga przede wszystkim delikatności. Już na etapie montażu należy podchodzić do nich w szczególny sposób, używając do tego specjalnych rękawiczek, załączonych do zestawu, zakupionego w Primavera Home.

Jeżeli chcesz łagodnie odświeżyć zamontowane oświetlenie i pozbyć się nagromadzonego na nim pyłu, wykorzystaj do tego celu tradycyjną miotełkę do kurzu. Tym sposobem szybko i bezpiecznie oczyścisz na przykład delikatne kryształowe plafony, takie jak Monaco oraz Glamour. Miotełka świetnie sprawdzi się również przy odkurzaniu żyrandoli glamour jak Empire lub Eclipse.

Do czyszczenia oświetlenia ze szklanymi elementami, takich jak żyrandol Rain, najlepiej jest wykorzystać specjalny płyn do mycia szyb i luster. Jeżeli w wybranym przez Ciebie oświetleniu znajdują się elementy metalowe, wybierz ściereczkę z mikrofibry, która umożliwi Ci łagodne i bezpieczne oczyszczenie fantazyjnych żyrandoli, takich jak Madonna.

Nieco bardziej wymagające może się okazać oświetlenie znajdujące się w kuchni lub nad wyspami funkcyjnymi. W tych miejscach na żyrandolach i lampach mogą się pojawić osady tłuszczu i brudu. Aby mimo tego zachować piękny wygląd oświetlenia, do czyszczenia najpierw zastosuj ściereczki nawilżane do stali lub ściereczki nawilżane uniwersalne. W następnym kroku użyj suchych ściereczek z mikrofibry, które pomogą Ci uzyskać efekt polerowanego szkła.


sofa madonnaSofa NEROSofa DIVA


Jak czyścić elementy szklane, lustrzane i stalowe?

Styl glamour obfituje w szalenie eleganckie meble, przyozdobione elementami wykonanymi ze szkła i metalu. Dzięki takiemu urozmaiceniu wnętrze od razu wydaje się bardziej przestronne i świetliste, dlatego warto je wybierać, decydując się na styl glamour. Aby meble i dekoracje tego typu mogły zachwycać pełnią swego piękna, należy zadbać o ich nienaganny wygląd i czystość. Tutaj – podobnie jak w przypadku oświetlenia - nie ma jednak miejsca na przypadkowe sprzątanie. Do tego celu należy wykorzystać odpowiednie środki i pomoce, by czyszczenie okazało się delikatne dla mebli, a zarazem skuteczne.

Jeśli w Twoim wnętrzu znajdują się meble stalowe lub z elementami stalowymi, takie jak stół Art Deco, krzesło tapicerowane Tiffany na stalowych nogach, konsola Conrad lub hokery Marco, wykorzystaj do ich czyszczenia ściereczki z mikrofibry. Dzięki nim w delikatny sposób oczyścisz oraz wypolerujesz tę nieco bardziej narażoną na zniszczenia powierzchnię.

Czym czyścić meble na wysoki połysk? W stylu glamour ich nie brakuje, podobnie mebli lustrzanych. Jeśli zdecydujesz się ozdobić swoje wnętrze meblami takimi jak konsola lustrzana Chicago, szafka nocna Paola lub stolik kawowy Franco, do ich czyszczenia przygotuj preparat do mycia szyb lub luster oraz ponownie delikatną ściereczkę. Spryskaj powierzchnię mebla sprayem, a następnie dokładnie ją wytrzyj. Tym sposobem pozbędziesz się nagromadzonego kurzu oraz powstałych smug, bez wyrządzania krzywdy ulubionemu meblowi.Sofa MONTE CARLOFotel MONTE CARLOSofa AVIATOR

Czym czyścić elementy drewniane oraz blaty?

W stylu glamour nie brakuje również drewna. Jeśli w Twoim mieszkaniu znajdują się drewniane meble lub elementy, takie jak stół Laura, wykonany z drewna bukowego, to do ich czyszczenia wybierz specjalny preparat do powierzchni drewnianych. Również w tym przypadku znakomicie sprawdzi się ściereczka, która wyczyści i wypoleruje drewniane powierzchnie.

Kolejną kategorią są blaty. Czyszczenie blatów szklanych wymaga od nas delikatności, ale nie jest trudne. Wystarczy sięgnąć po płyn do szyb lub luster oraz ściereczkę i delikatnie je przetrzeć. W przypadku konglomeratów, które są pokryte bezbarwną żywicą, konieczne jest zastosowanie płynu do powierzchni użytkowych. Dalej postępujemy dokładnie tak, jak w przypadku blatów szklanych.


Czyszczenie mebli tapicerowanych

Czyszczenie mebli tapicerowanych wymaga od nas więcej wysiłku niż odkurzenie miotełką kryształowego żyrandola lub przetarcie ściereczką szklanego blatu. Nie jest to jednak nic trudnego! Zwłaszcza, że meble oferowane w Primavera Home są tworzone przy użyciu tkanin plamoodpornych, które charakteryzują się wysoką klasą ścieralności. Jak jednak postąpić, kiedy na meblach tapicerowanych pojawi się plama? Mamy na to kilka sposobów!

W przypadku małoinwazyjnych plam i zabrudzeń najlepiej jest sięgnąć po ręcznik papierowy, którym będziemy mogli szybko zebrać nadmiar płynów. Jeśli to nie pomaga i plama nadal widnieje na ulubionym meblu, należy oprócz ręcznika papierowego wykorzystać jeszcze wodę.

Załóżmy jednak, że na sofie lub fotelu pojawiła się tłusta plama lub mocne zabrudzenie. Tym razem trzeba sięgnąć po wodę z mydłem lub inny środek pieniący, który poradzi sobie z tego rodzaju większą plamą.

Jeśli na tkaninie pojawił się osad taki jak sos, ketchup lub majonez, należy delikatnie zebrać go łyżeczką. Następnie trzeba polać powstałą plamę niewielką ilością wody i zebrać jej nadmiar ręcznikiem papierowym.

Osadów takich jak kurz, pył lub sierść pozbywamy się przy pomocy odkurzacza bez końcówki. Można również wybrać końcówkę przeznaczoną do oczyszczania tkanin.

Tkaniny, z których wykonane są meble dostępne w Primavera Home, nadają się do prania w pralce w 30 stopniach przy wirowaniu na małych obrotach. Można je również prasować.


Jak odświeżyć dywan?

Podstawą pielęgnacji dywanów jest ich codzienne odkurzanie. Aby dokonać dokładniejszego czyszczenia lub w przypadku pojawienia się większych zabrudzeń, rekomendujemy użycie specjalnego odkurzacza piorącego bądź sięgnięcie po środki do czyszczenia dywanów na sucho. Nie rekomendujemy prania chemicznego.

Pinterest
24/06/2024
Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię