WYJĄTKOWA METAMORFOZA WNĘTRZA!

Z RUINY DO LUKSUSOWEGO APARTAMENTU GLAMOUR


To wnętrze to wyjątkowa przemiana apartamentu w starej kamienicy! 

Klientka z zamiłowania do miejsca i miasta, gdzie znajduję się to mieszkania, zdecydowała się w starej kamienicy, bez windy wykonać remont na własną rękę.

Z totalnej ruiny powstało wnętrze jak z bajki! Klasyczne, piękne mieszkanie glamour które stało się inspiracją dla innych! 

Odważnie i gustownie! Te przymiotniki najlepiej określają to co zrobiła w tym wnętrzu Klientka – bez architekta! Pani Jolanta sama zaplanowała jak zmienić „stare ściany” i układ pomieszczeń, aby stworzyć wyjątkowy, nieduży ale funkcjonalny projekt mieszkania, który będzie na lata służył jej całej rodzinie.

Kolorystyka pomieszczeń i mebli, to kolory które są charakterystyczne dla klasycznej elegancji i idealnie sprawdzają się we wnętrzach glamour!

W całym domu widać „kobiecą rękę” a kolor różowy stał się przewodnim akcentem niemalże wszystkich detali. W związku z tym, że w domu mieszka również mężczyzna, sypialnia opiewa z nieco chłodniejsze, męskie kolory jakim jest granatowy. Tak, aby każdy domownik czuł się dobrze i swobodnie mając swoją przestrzeń.

Do szarości pasuje w zasadzie każdy kolor – natomiast każdy wybór niesie za sobą inny klimat i charakter wnętrza.

Klientka mając na zaaranżowanie niezbyt dużych przestrzeni, wybrała meble Primavera Home które poza pięknym designem, są przede wszystkim funkcjonalne. Warto zwrócić uwagę na klasyczny stół rozkładany Elegance w centrum jadalni. Na codzień służy tylko najbliższym domownikom, ale po rozłożeniu – pozwoli ugościć kolejne 4-6 osób. Piękny stół uzupełniają bardzo wygodne i stylowe krzesła Tiffany z delikatnymi, srebrnymi dekorami.

Spójność i harmonia wnętrza została zachowana przez zastosowanie pozostałych produktów z kolekcji Elegance jakim są konsole z frontami lustrzanymi. Lustra nadały jeszcze więcej szyku i elegancji a przy okazji są świetnym rozwiązaniem na optyczne powiększenie pomieszczenia.  Narożnik NERO jest typowym kanapowcem, przez co bajeczne wnętrze stało się również ciepłym kątem rodzinnym. Narożnik jest rozkładany, a tkanina wybrana przez Klientkę pozwala na swobodne użytkowanie również pupilom, takim jak pies i kot właścicielki. Warto zaznaczyć, że narożnik został wykonany z tej samej tkaniny co krzesła oraz posiada takie same gwoździe tapicerskie. Ustawione w niedalekiej odległości od siebie stworzyły jedno spójne połączenie. Lustrzany stolik kawowy Chicago posiada szuflady – Klientka zadbała aby każdy fragment pomieszczenia był maksymalnie funkcjonalny. Dobór oświetlenia również nie jest przypadkowy – celowo zastosowano te same modele żyrandoli Maria Teresa, lamp stołowych Trinity oraz świeczników Flavio. Te elementy dalej pojawią się w sypialni, w której dla spójności również uwzględniono kolor szary – jako baza każdego z pomieszczeń.


Pinterest