Luksusowy minimalizm – połączenie elegancji z prostotą we wnętrzach

Luksusowy minimalizm – połączenie elegancji z prostotą we wnętrzach

Co to takiego właściwie jest luksusowy minimalizm? 

To podejście, w którym mniej znaczy więcej. Wykorzystuje się w nim tylko niezbędne elementy wystroju, a przestrzeń jest perfekcyjnie organizowana, pozostawiając miejsce na relaks i wyciszenie. Kluczem do osiągnięcia tego efektu jest skupienie się na jakości, a nie ilości.


MEBLE
Do aranżacji wnętrza w stylu luksusowego minimalizmu należy wybrać odpowiednie meble i dodatki koncentrując się na wysokiej jakości materiałach. Stylowe sofy i fotele pokryte piękną velvetową tkaniną z ograniczoną ilością kształtów lub kolorów.

Stoły, stoliki kawowe, konsole wybrane z jednej serii to najlepszy wybór. Liczy się spójność całości.

Godne polecenia są meble na zamówienie ponieważ dają możliwość wyboru identycznej tkaniny na wszystkich meblach tapicerowanych, oraz identycznej podstawy w stołach, krzesłach i hokerach.

KOLORYSTYKA


Kolorystyka również ma duże znaczenie. Najlepiej postawić na neutralne barwy, jak biel, beż czy szarość. Daje to poczucie harmonii i spokoju, tworzy neutralną bazę do szybkiej zmiany aranżacji np. na bardziej świąteczną poprzez dodanie poduszek, stroików lub innych dodatków. Jeżeli chcemy jednak złamać trochę kolorystykę warto dodać kontrastowo jeden element np. sofę, krzesła, fotele.

To pozwoli ożywić pomieszczenie, jednocześnie zachowując minimalistyczną estetykę. 

ŚWIATŁO


Ważnym elementem luksusowego minimalizmu jest również światło. Naturalne światło wpływa korzystnie na nasze samopoczucie, dlatego należy zadbać o dużą ilość okien i unikać ciężkich zasłon. Jeśli jednak chcesz mieć kontrolę nad natężeniem światła, możesz zainwestować w eleganckie żaluzje lub delikatne firany.
DODATKI


A co z dodatkami? Sprawdza się zasada "mniej znaczy więcej". Starannie dobrane dekoracje powinny stanowić subtelne akcenty, a nie przytłaczać całość. Mogą to być na przykład piękne wazony z kwiatami, abstrakcyjne rzeźby, designerskie lampy lub eleganckie lustra. Należy pamiętać, żeby nie przesadzić – dodatki powinny uzupełniać wnętrze, a nie dominować.

ORGANIZACJA PRZESTRZENI
Jeśli chodzi o rozmieszczenie mebli, warto postawić na otwartą przestrzeń i swobodny przepływ energii. Unikać zagraconych kątów i postawić na minimalistyczne układy. Ale najważniejsze to praktyczność – meble powinny służyć nie tylko do ozdoby, ale również spełniać swoją funkcję. Dobrze sprawdza się w salonie podział przestrzeni na część jadalną oraz wypoczynkową.


Luksusowy minimalizm to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących elegancję i jakość. Tworząc takie wnętrze, możemy stworzyć idealne miejsce do wyciszenia, relaksu i odprężenia. Warto inwestować w wysokiej jakości meble i dodatki, które będą służyły nam przez długie lata i nie stracą na swojej atrakcyjności.

Pinterest
18/06/2024
Comments

No posts found

Write a review